YOUR GATEWAY TO INDONESIA AND SOUTHEAST ASIA
Search

Famous Dutch Indonesian Restaurant Garoeda closes: auction

Het beroemde Indische restaurant Garoeda in Den Haag veilt kunst en (horeca) inventaris.

Kunstcollectie en inventaris van restaurant Garoeda in online veiling. De complete kunstcollectie en horeca inventaris van Indisch restaurant Garoeda wordt in opdracht van de curator geveild via het online platform van BVA Auctions. De bijna 150 kavels zijn verdeeld over twee veilingen: een kunstveiling en een veiling van de inventaris. Geïnteresseerden kunnen alle items bezichtigen op maandag 16 november, van 9:00 uur tot 16:00 uur. De veilingen openen maandag 2 november om 17:00 uur en sluiten 3 weken later op 23 november, vanaf 19:00 uur.

Restaurant Garoeda

Het drie verdiepingen tellende restaurant Garoeda is al ruim zeventig jaar een begrip in Den Haag en omstreken. Het restaurant aan de Kneuterdijk werd na de onafhankelijkheid van Indonesië in 1949 opgericht, als een van de eerste Indische restaurants in Nederland. Het groeide daarna uit tot het restaurant waar onder andere prins Bernhard en veel politieke kopstukken regelmatig kwamen dineren en vergaderen. Zo speelde het restaurant nog een belangrijke rol bij de laatste kabinetsformatie. Alexander Pechtold en Wouter Koolmees van D66 en Gert-Jan Segers en Carola Schouten van de ChristenUnie hebben hier onder het genot van een rijsttafel de laatste obstakels voor het huidige kabinet uit de weg geruimd.

Geen opvolger

Eigenaar Peter ’t Mannetje zocht al sinds 2018 een nieuwe eigenaar die het restaurant van hem wilde overnemen. Ondanks de vele geïnteresseerden is het hem niet gelukt om een opvolger voor het restaurant te vinden. De coronacrisis zorgde voor problemen voor Garoeda; normaal gesproken aten veel groepen bij het grote restaurant, maar dat kon nu niet meer. Eind september werd het restaurant failliet verklaard en in oktober werd bekend dat ook een doorstart er niet meer in zat.

Garoeda: het rijdier van hindoegod Vishnoe

Het restaurant is vernoemd naar het rijdier van de hindoegod Vinshnoe: Garoeda, een mythisch wezen dat deels mens, deels adelaar is. De grote verzameling Garoedabeelden die het restaurant in het interieur heeft staan, zullen naast andere kunstwerken, de horeca apparatuur en de rest van de inventaris door BVA Auctions worden geveild.

Indische kunstcollectie

De aankleding van het interieur van restaurant Garoeda bestaat uit verschillende kunstwerken: schilderijen van Indonesische landschappen, prenten, een groot Ikat doek met daarop mythische figuren en krokodillen, een gong versierd met fabeldieren, planten en bloemen én de al eerder genoemde Garoedabeelden, waaronder de manshoge houten Garoeda uit het begin van de twintigste eeuw. Daarnaast bevinden zich op de begane grond twee Javaanse messing olielampen in de vorm van een Garoeda, zogenaamde Blencongs, die werden gebruikt bij het schaduwspel met Wayang-poppen.

Onder de vele typische Indische schilderijen die worden geveild, bevindt zich een olieverfschilderij met een voorstelling van Hanuman (de Apenkoning) omringd door apen en een bloemstilleven door Frederik Anton Kievits (1887-1951), die vooral bekend werd door zijn schilderijen van het plattelandsleven op Sulawesi en Java. De kunstcollectie bevat ook bijzondere prenten: een volledig ingelijste set van twintig karikaturen van planters geportretteerd door Eberhard Freiherr von Wechmar (1897- 1934).

Garoeda experience

Verder worden typisch Indische gebruiksvoorwerpen geveild, waaronder koperen sirih-stellen en bokors (waskommen) en zilveren en koperen voorwerpen voor het gebruik van betelnoten.

Ook kan er geboden worden op meerdere verzamelkavels, met daarin bijzondere Garoeda collectables zoals placemats, 8-persoons servies met Garoeda logo en de Indonesische hoedjes die het personeel droeg. Zo is het mogelijk om thuis de complete Garoeda experience te ervaren en zal de sfeer van restaurant Garoeda niet volledig verloren gaan.

Horeca apparatuur en rest van de inventaris

In de tweede veiling zal de rest van de inventaris worden geveild. Horeca apparatuur, zoals een compleet kook- en uitgifte eiland met pitten, warmhoudplaat, bakplaat, ovens, warmhoudkast, frituur en meer, de koelcel, koelkasten, stellingen en verschillend kookgerei. Maar ook de tafels en stoelen in het restaurant, vitrinekasten, garderoberekken en meer van de inventaris verschijnen onder de digitale hamer.

 Kijkdag

Voor geïnteresseerden is het mogelijk om de kavels te bezichtigen tijdens de kijkdag op maandag 16 november van 09:00 uur tot 16:00 uur. Adres: Kneuterdijk 18A, 2514 EN in Den Haag.

Bieden

Beide online veilingen openen op maandag 2 november om 17:00 uur en sluiten op 23 november 2020 vanaf 19:00 uur.
Meer informatie over de veilingen:

Inventarisveiling

Kunstveiling

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *